Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krupem

Wycieczka do Czarnolasu i Strefy Wysokich Lotów

Utworzono dnia 20.11.2023

W środę 15 listopada 2023r. uczniowie klasy 7, 6 i 5 Szkoły Podstawowej w Krupem wybrali się pod opieką pani Doroty Bieleszy, pani Anny Smyk i pani Urszuli Torbiczuk na wycieczkę do Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie oraz parku trampolin Strefa Wysokich Lotów w Lublinie.

Z Krupego wyjechaliśmy o godzinie 8:00 i po około dwóch godzinach podróży dotarliśmy do Czarnolasu. Na początku minęliśmy pomnik Jana Kochanowskiego, a później weszliśmy do dworku Jabłonowskich, w którym jest umiejscowione muzeum renesansowego poety. Pani przewodnik w bardzo interesujący sposób opowiedziała nam o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego. Dowiedzieliśmy się, że to właśnie w  Czarnolesie Kochanowski prowadził szczęśliwe życie rodzinne i tworzył swoje najpiękniejsze utwory. Niestety, tutaj również doświadczył straty dwóch córek, Hanny i ukochanej Urszulki. W muzeum obejrzeliśmy różne eksponaty, m.in. żelazne drzwi domu mistrza Jana i jego fotel. W podziemiach muzeum mogliśmy podziwiać wystawę poświęconą Rzeczypospolitej Babińskiej, zaś w kaplicy dworskiej posłuchać melodii do psałterza, których kompozytorem był XVI- wieczny kompozytor Mikołaj Gomółka. Spacerując po parku otaczającym czarnoleski dwór, mogliśmy zobaczyć miejsce, gdzie niegdyś stała słynna czarnoleska lipa oraz dotknąć kamiennej ławy na której, według legendy, zasiadał i tworzył renesansowy humanista.

Następnym punktem wycieczki był park trampolin Strefa Wysokich Lotów w Lublinie. W czasie zajęć wychowania fizycznego prowadzonych przez doświadczonych instruktorów, mieliśmy możliwość sprawdzenia również naszych umiejętności. Był to dla nas mile spędzony czas i wspaniała rozrywka. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

                                                                                                           Dorota Bielesza

Wielki sukces drużyny siatkarskiej dziewcząt z Krupego

Utworzono dnia 20.11.2023, 11:27

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny